piątek, 17 stycznia 2014

Fotoamator: Zamach w Smoleńsku-techniki badawcze KBWL i ...telefonik



Fotoamator: Zamach w Smoleńsku – techniki badawcze KBWL i … telefonik



5 głosujących

20100411007
faktysmolensk.gov.pl/dokumentacja-zdjeciowa/articles/silniki
Najwcześniej wykonane zdjęcie, zamieszczone na stronie http://www.faktysmolensk.gov.pl zostało wykonane 11 kwietnia 2010 roku o godzinie 9.58, a więc dobę po tragicznym zdarzeniu, w którym zginęło 96 obywateli polskich, w tym Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej oraz jego małżonka, a także członkowie dowództwa Polskich Sił Zbrojnych. Do wykonania tego zdjęcia członek Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych użył aparatu telefonicznego marki Nokia E66
(…) Dział „Dokumentacja zdjęciowa” zawiera ponadto m.in. zdjęcia ukazujące ogólny widok poła szczątków, a także fotografie, które dowodzą, że Polacy (przypomnijmy -18 z 34 członków komisji Millera) byli w Smo­leńsku bezpośrednio po zdarzeniu i prowadzili badania miejsca wypadku oraz szczątków samolotu. (…)
nokiaE66
Materiał zdjęciowy zamieszczony na stronie zespołu dr Laska dowodzi więc, że członkowie „Komisji Millera” rozpoczęli dokumentowanie miejsca tragedii, nie bezpośrednio po niej lecz, dobę po tym, jak szczątki samolotu pokryły rzadko zalesiony, błotnisty i grząski teren, nieopodal lotniska Siewiernyj pod Smoleńskiem. Pierwsza dokumentacja zdjęciowa została wykonana tzw. „małpką” w dość tanim aparacie telefonicznym i nie pozwala na precyzyjną ocenę udokumentowanego w taki sposób materiału.  Jest to przykład skrajnego braku profesjonalizmu osób odpowiedzialnych za wykonanie dokumentacji zdjęciowej, oraz brak umiejętności wykonywania tego typu dokumentacji.
Fotografowany teren zdarzenia, po 24 godzinach jest już tak mocno zmodyfikowany, że jakakolwiek jego obiektywna ocena po tak długim czasie jest praktycznie niemożliwa.
(…) [gorąco zachęcamy do zapoznania się z całością - red]
Rozwiązania stosowane obecnie w badaniach katastrof są bardzo precyzyjne. Dzięki temu, że można je wykonać na miejscu zdarzenia (oprzyrządowanie badawcze składa się w większości z urządzeń przenośnych) pozostawienie wraku i jego elementów na terytorium Rosji nie mogło stanowić przeszkody.
Jeszcze teraz, można dokonać niektórych badań wraku samolotu na miejscu, w Rosji.
Tak długi okres prowadzonego śledztwa, a także ewidentne przykłady „amatorszczyzny” w działaniach KBWL świadczy o celowym działaniu, noszącym znamiona działania na szkodę Państwa Polskiego, a także celowego wprowadzania w błąd opinii publicznej np. za pomocą treści  przekazywanych przez stronę http:// http://www.faktysmolensk.gov.pl
LINKI:
Strona zespołu dr Laska: Link
Techniki obrazowania 3D: Link
Obrazowanie 3D po wybuchu: Link
ZASTOSOWANIE BADAŃ NIENISZCZĄCYCH W TECHNICE LOTNICZEJ: Link
źródło:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4558#.UsfsF9LuLg0

[gorąco zachęcamy do zapoznania się z całością - red]
===
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz